SLO  |  ENG
Sledite nam na Facebooku

PRIREDITVE V NARAVNIH PARKIH

21. Prešernov pohod po Tešanovcih

7. februar 2026 ob 10.00
Izpred VGD Tešanovci 32/b

Organizatorji: NK Tešanovci, KS Tešanovci, PGD Tešanovci, KTD Tešanovci
INFO: NK Tešanovci, Denis Vitez, 041 402 643
Dodatne informacije: 070 711 827
Vsako leto se z več kot 250 ljubitelji hoje iz vse Slovenije na okrog 12 kilometrov dolgi progi, speljani okrog te tipične obcestne panonske vasice in na vinorodni Jelovškov breg nad Tešanovci, prične pohod pred tamkajšnjim vaško-gasilskim domom, zbiranje od 9. ure naprej.

Kot je že tradicija, bo dodana vrednost pohoda na Jelovškovem bregu kratka proslava v čast našemu največjemu pesniku Francetu Prešernu. Čisto spontano jo z recitali, pesmimi in drugimi točkami vsako leto pripravijo pohodniki sami.
Za okrepčilo med potjo bo poskrbljeno. Ob vrnitvi na štartno mesto bo vsak udeleženec deležen toplega obroka, nekateri posamezniki in skupine pa tudi praktičnih nagrad.
Po malici se bo nadaljeval kulturni program s slovensko Zdravljico za začetek, v nadaljevanju pa bo vsem zbranim že po tradiciji družbo delal ansambel Duo Nostalgija (Tešanovski Mišo Kovač).

Štartnina: 12,00 evrov odrasli, 6,00 evrov šoloobvezna mladina. Startnina zajema napitke, okrepčila, topel obrok in spominček.

Slep ke, kdor se s petjem ukvarja,
Kranjec moj mu osle kaže,
pevcu vedno sreča laže,
on živi, umrje brez dnarja. (F. Prešeren)

Pohod šteje v izkaznici Pohodnik/Pohodnica po Goričkem.

Vabljeni!

na vrh strani